Product details
- Motor power 1600W
- 4 Stages with HEPA Filter
- Dust capacity 1.0L
- Bagless
- 2 way floor head nozzle
Specifications
| Motor power | 1600 |
| Colour | Clear Red |
| Extension Wands | Material: Plastic , Length: 48.5 cm / 80.5 cm |
| Accessory | Crevice tool, Small Brush, Dusting Brush |
| Dimension (WxHxD) | 282 x 245 x 364 mm |
| Power Consumption | 1600W |
| Dust capacity | 1.0 L |
| Dust collection system | Bagless |
| Dust Indicator | LED Dust indicator |
| Nozzle Head | Type: 2 way floor head, Material: Plastic base |
| Weight | 5.3 kg |
| Cord Length | 5 m |
| Filter system | 4 stage with HEPA filter: Dust cup > cyclone filter > sponge > HEPA filter |











Reviews
There are no reviews yet.