Product details
- Motor power 1600W
- Suction power 260W
- Variable power control
- 2-way nozzle
- Dust bag : EC05PC06
Specifications
| Dust Indicator | LED Dust indicator |
| Accessory | Crevice tool, Small Brush, Dusting Brush |
| Filter system | 4 stage with Micron Filter |
| Power Consumption | 1600W |
| Cord Length | 5 m |
| Motor power | 1600 |
| Dust collection system | Bagged |
| Colour | Red |
| Weight | 4.9 kg |
| Extension Wands | Material: Plastic , Length: 48.5 cm / 80.5 cm |
| Nozzle Head | Type: 2 way floor head, Material: Plastic base |
| Dimension (WxHxD) | 284 x 211 x 355 mm |
| Dust capacity | 2.5 L |











Reviews
There are no reviews yet.