Product details
- Motor power 2200W
- Suction power 340W
- Variable power control
- 2-way nozzle
- 4 stage Hepa Filter
Specifications
| Motor power | 2200 |
| Dust capacity | 3.0 L |
| Extension Wands | Material: Metal Telescopic, Length: 48.5 cm / 80.5 cm |
| Cord Length | 5 m |
| Dimension (WxHxD) | 334 x 248 x 496 mm |
| Dust Indicator | LED Dust indicator |
| Dust collection system | Bagged |
| Colour | Metalic Red |
| Nozzle Head | Type: 2 way floor head, Material: Plastic base |
| Filter system | 4 stage with HEPAFilter |
| Weight | 5.5 kg |
| Power Consumption | 2200W |
| Accessory | Crevice tool, Small Brush, Dusting Brush |








Reviews
There are no reviews yet.